Galatasaray SK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galatasaray SK

EN BÜYÜK CIMBOM BASKA BÜYÜK YOK!!!

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Galatasaray forumu 30/04/2009 tarihinde forumda degisiklikler olacak sizleri 30/09/2009 tarihine beklerim bu forumun açilis tarihine

Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Galata1905Saray
Administratör
Administratör
Galata1905Saray

Erkek
Tecrübe
Paylaşım:
Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Left_bar_bleue2000/2000Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Empty_bar_bleue  (2000/2000)
Tecrübe:
Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Left_bar_bleue1000/1000Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Aktiflik:
Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Left_bar_bleue3000/3000Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Empty_bar_bleue  (3000/3000)

Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Vide
MesajKonu: Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras"   Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" Icon_minitimePerş. 11 Ara. - 18:01

Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras" B_260410

Galatasaray'ın unutulmaz futbolcusu ve efsane kaptanı Bülent Korkmaz, İstanbul'da oynanacak 2009 UEFA Kupası Finali'nin tanıtımı amacıyla düzenlenen sunumda uefa.com'a bir röportaj verdi. Eski kaptanımız Bülent Korkmaz'ın bu röportajını yayınlıyoruz:

"Galatasaray'ın kaptanı olarak dokuz sezon önce UEFA Kupası’nı kaldıran Bülent Korkmaz, İstanbul’da oynanacak 2009 final maçının logo tasarım tanıtımına katılmayı fazlasıyla hak etmişti. Törenin ardından, Türk milli takımının eski savunma oyuncusu 40 yaşındaki futbol adamı uefa.com sitesine, 2000 yılında Arsenal'ı yendikleri maçla ilgili anılarını anlattı, mayıs ayında Şükrü Saraçoglu Stadyum’unda oynanacak büyük maçla hakkındaki umutlarından söz etti.

UEFA Kupası'nı kazanmış biri olarak bu maç sizin için özel bir önem taşıyor mu?

Avrupa’daki her futbol oyuncusunun düşlerini süsleyen UEFA Kupası'nı Türkiye’ye getirmiştik. Kaptan olarak bu başarının bir parçası olmak beni hem mutlu etti hem de onurlandırdı. Ne kadar iyi futbol oynarsa oynasın, o ödülü almak pek çok oyuncuya nasip olmaz. Dolayısıyla ekip olarak önemli bir miras bıraktığımızı düşünüyorum.

Arsenal’e karşı oynadığınız 2000 yılındaki finalle ilgili anılarınız nelerdir?

Oyundan önce çok heyecanlıydım, ama sahaya doğru yürümeye başlayınca heyecanım yatıştı. Ali Sami Yen Stadyum’unda nice büyük maça çıkmıştım ama Kopenhag Parken Stadyum’da o muhteşem ortamı yaşamak bambaşka bir duyguydu. Taraftarlarımız yurtseverlik türküleri söylüyorlardı, tüylerim ürpermişti. Unutulmaz dakikalardı; Türk olmak insana gurur veriyordu. Kupayı kazanınca da çok duygusallaştık, çünkü onu çok, belki Arsenal’dan daha çok istiyorduk.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2005 Finali'nin ardından dört yıllık aradan sonra ikinci büyük final maçının ev sahibi olmak İstanbul için ne anlama geliyor?

Şampiyonlar Ligi’nin o final maçı İstanbul’un Avrupa yakasında oynanmıştı. UEFA Kupası finalinin bu maçıysa Anadolu yakasında oynanacak. İstanbul’un her iki yakasını da tanıtmaya çalışıyoruz, bunun büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum.

Galatasaray’ın grubunda başarı göstermesi, Fenerbahçe’nin de Şampiyonlar Ligi üzerinden yarışa dahil olma olasılığıyla birlikte, UEFA Kupası’nı yine bir Türk takımının kazanma şansı doğdu mu?

Finalin iki Türk takımı arasında oynanması beni çok mutlu eder. Ama gerçekçi olmak gerekirse, iki takımdan hangisi hak ederse final maçında onu görmek isterim.

Bülent Korkmaz: "UEFA Kupası Önemli Bir Miras"

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası