Galatasaray SK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galatasaray SK

EN BÜYÜK CIMBOM BASKA BÜYÜK YOK!!!

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Galatasaray forumu 30/04/2009 tarihinde forumda degisiklikler olacak sizleri 30/09/2009 tarihine beklerim bu forumun açilis tarihine

BÜLENT KORKMAZ İMZALADI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 

Sizce yeni teknik direktörümüz Bülent Korkmaz Galatasarayımızda başarılı olacak mı?
  Evet başarılı olur
  Hayır başarılı olamaz
Sonuçları Gör
Yazar Mesaj
Galata1905Saray
Administratör
Administratör
Galata1905Saray

Erkek
Tecrübe
Paylaşım:
BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Left_bar_bleue2000/2000BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Empty_bar_bleue  (2000/2000)
Tecrübe:
BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Left_bar_bleue1000/1000BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Aktiflik:
BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Left_bar_bleue3000/3000BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Empty_bar_bleue  (3000/3000)

BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Vide
MesajKonu: BÜLENT KORKMAZ İMZALADI   BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Icon_minitimeSalı 24 Şub. - 23:44

Galatasarayımızın yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladı.
BÜLENT KORKMAZ İMZALADI Bulent10

Galatasarayımızın yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz Florya Metin Oktay Tesisleri'nde 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladı ve başkan Adnan Polat ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Sözü ilk olarak alan Adnan Polat, "Bildiğiniz gibi 2008-22009 sezonuna Skibbe ile başlamıştık, kendisiyle çalıştığımız yedi aylık dönemdi idari anlamda hiç bir problemimiz olmadı. Futbolda alınan neticeler onun burdan ayrılmasının en büyük nedeni. Tabii futbolun içinde bu var, teknik direktörlerin de kaderlerin de bu var. Ben Skibbe'nin bizde olan dönemi içinde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

"ŞAMPİYONLUK AVRUPA İÇİN SADECE BİR ARAÇTIR"

Polat, "Bundan sonraki yaşantısında kendisine başarılar diliyorum. Önümüzde 12 hafta var ligin bitmesine ve perşembe günü oynayacağımız bir UEFA Kupası maçı var, bu dönemde Galatasaray'ın herkes iddiasanı kaybettiği görüşünü savundu halbuki biz iddiamızı kaybetmedik. UEFA'da finali, Türkiye'de de şampiyonluğu hedefliyoruz. Bunu herkes böyle bilmeli, Galatasaray'ın başka bir hedefi olamaz, bizim için ikincilik başarı değildir. Türkiye Ligi şampiyonluğu da bizim için bir amaç değildir, Avrupa ligi için sadece bir araçtır. Bu hedeflerimizde bir değişiklik yoktur. Skibbe ile ilgili herkes sorumlu arıyor eğer bir sorumlu aranacaksa o da benim. Galatasaray Kulübü'nde kararları ben veririm, sorumluluk da bana aittir." ifadelerini kullandı.

2,5 YILLIK SÖZLEŞME, SON 1 YILI OPSİYONLU

Polat, "Bülent Korkmaz, 92-96 senesinde beraber çalıştığımız, futbolculuk döneminde kendisine hep güvendiğim ve beni de hiç yanıltmayan biriydi. Kendisine hep kaptan demeye alıştım bu nedenle şimdi biraz zorlanıyorum. Hoca demeye alışana kadar biraz zorlanacağız ve biraz da sürçü lisan edeceğiz, şimdiden Bülent'ten özür diliyorum.
93-94 sezonunda takım kaptanı yapmıştım onu ve Türkiye'nin en fazla kupa kazanan oyuncusu olarak bunun karşılığını fazlasıya verdi. Teknik direktör olarak da bize güzel günler yaşatacaktır.

Galatasaray'ın teknik patronunun adı Bülent Korkmaz'dır, Başka birini aramaya niyetiniz yok. Kalli Feldkamp kulübün teknik danışmanıdır, önümüzdeki haftalar için hazırladığı bir program vardır ve ona uyacaktır. İki teknik adam aralarında konuşmak isterse de buna bir şey diyemeyiz tabi. Ama Bülent Hoca'nın Galatasaray takımının teknik patronu olduğunu bir kez daha vurguluyorum, işine kimse müdahale edemez. Galatasaray'da çalışan hiç bir teknik adama Galatasaray yönetimi karışmamıştır ve hep saygı duymuştur.

Futbolculuk döneminde Bülent Korkmaz'la iki üç defa sözleşme yapmak için oturdum. Bu görüşmelerde hiç bir zaman para konuşmamışızdır, şimdi de aynı şey olmuştur. Bülent'in bana başkan demesi de kolay olmayacaktır, çünkü hep abi demiştir. Şimdi de başkanım siz ne kadar yazarsanız o dur demiştir. Sözleşmemiz iki buçuk senedir ama son bir yılı opsiyonlu." şeklinde konuştu.

"BÜLENT HOCA İLE YARIM SAAT GÖRÜŞTÜK"

Polat, "Bizim teknik direktörümüzün görevine son vermemiz ve yeni teknik direktörümüzü görev getirmemiz süreci 24 saat içinde tamamlandı. Altı alternatifimiz vardı, bunlardan iki tanesi yabancı, dört tanesi yerliydi. Maçın sıcaklığıyla bir karar vermemizin sağlıklı olmayacağını ifade etmiştim ve sabaha kadar bekledik. Kararı verdikten sonra Bülent Hoca ile yarım saatlik bir görüşmeden sonra takımımızın teknik direktörü olması kararını güvenerek verdim. Teknik direktör değişikliği kararı bir maça bağlı olmamalıdır. Bu kararları alırken şunu da düşünmelisiniz, o antrenörün kariyerini mesleki yaşantısını olumsuç etkileyecek bir karar veriyorsunuz. Ben prensip olarak göreve getirdiğim bir arkadaşa sonuna kadar şansı vermek istiyorum. Skibbe de de bu şansı sonuna kadar verdiğimi düşünüyorum. Kimisine göre bu zamanlama biraz geç oluyor olabilir ama unutulmamalı ki bir insanın hayatıyla ilgili karar veriyorsunuz." şeklinde konuştu.

"SKIBBE'Yİ SUÇLAMAK HAKKANİYETLE BAĞDAŞMIYOR"

Oyunculara ceza verilecek mi yönünde bir soruya Polat şu yanıtı verdi: Galatasaray'daki gelişmelerde sadece Skibbe'yi suçlamak çok hakkaniyetle bağdaşmıyor, futbolcuların da ve benim de suçu olabilir. Bunun tamamiyle sorumluluğu bende. Bir kişi tam yetkiliyse sorumluluğu da onudur. Biz kendi muhasebemizi yaptık, futbol takımıyla da dün epey uzun bir görüşme yaptım. Bülent Hoca ile bir hafta on günlük bir süreçten sonra oturup tekrar konuşacağız.

Polat sözlerini şöyle noktaladı: Bugün taze bir başlangıç yapıyoruz, futbolcularla yaptığım görüşmeler sonrasında Galatasaray'daki kaide ve kurallar ile ilgili Bülent Hoca'nın da katılımıyla bir revizyon yapacağız. Bu kurallara uyanlar kulüpte kalacak, uymayanlara ise ismi ne olursa olsun gerekeni yapılacak.

"BÜLENT KORKMAZ'I BÜLENT KORKMAZ YAPAN GALATASARAY'DIR"

Bülent Korkmaz, "Öncelikle herkese iyi günler diliyorum, evime döndüğüm için çok mutluyum. Bülent Korkmaz'ı Bülent Korkmaz yapan Galatasaray'dır. Bir gün Galatasaray'da görev alacağımı biliyordum. Tabi çok mutluyum, sayın başkanıma teşekkür ediyorum, onları mahçup etmeyeceğim. Galatasaray taraftarının nasıl futboldan hoşlandığını biliyorum, öyle oynatmaya çalışacağım. Ben buraya inanarak ve kendime güvenerek geldim. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bu görevi Galatasaray'a yakışacak şekilde yapacağım. Her görev olduğu gibi bu görev de zor. Sırf bunu tek başıma değil, bütün takım, camia ve taraftarla birlikte yapacağız. Galatasaray taraftarına mesaj vermek istiyorum, ortam ve şartlar ne olursa olsun takımlarına sahip çıktılar ve sahip çıkmaya da devam etsinler. Ben takımıma inanıyorum, onlar da inansın. Önümüze hangi takım çıkarsa çıksın her maçı kazanmak istiyoruz. Galatasaray kulübü her zaman kazanmak ve iyi futbol oynamak zorundadır." ifadelerini kullandı.

"TURU ATLAYACAĞIZ"

Korkmaz. "Galatasaray takımında uzun süreli çalışmak istiyorum, tabii ki başarıda basamakları teker teker çıkmak gerekir, planları uzun vadeli yapmak gerekir. Ateşten bir gömlek giydiğime katılmıyorum, hayatım boyunca bir çok güçlüğün üstesinden geldim. Sağlam karakterimle bu görevin de üstesinden geleceğime inanıyorum. Takımı nasıl buldunuz sorusuna, Skibbe'ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Tabii ki her teknik direktörün bir oyun tarzı, antrenman kuralları vardır. Tabii benim oyun tarzım Skibbe ile farklı. Bunu uygulamaya başlamak biraz zaman alabilir. Son maçtaki moral bozukluğunu öncelikle atlatmamız gerekir. En kısa zamanda tüm oyuncularımla teker teker konuşup bu sorunu halledeceğiz. Biz Galatasaray taraftarının da desteğiyle turu atlayacağız." dedi.

"EN İYİ YERLİ OYUNCULAR GALATASARAY'DA"

Korkmaz, "Takımla ilgili genel anlamda sayın başkanla konuşmadık. Şu maçları atlattıktan sonra oyuncular ilgili de konuşacağız, bazı olaylar da benim de yetkim olacak. Ben her zaman söylüyorum, en iyi yerli oyuncular Galatasaray'da, kaliteli yabancılar ile birlikte çok iyi bir takım olduğunu her zaman söylüyordum. Bu kaliteli takımı, benim oyun şeklime nasıl sokacağımı düşünmem lazım. Ben kendi oyun yapımı takıma yansıtmaya çalışacağım. Zaten Cevat Baba diyorum, Cevat Güler'e, futbolculuk dönemim de de beraber çalışmıştık, Cevat Güler ile devam edeceğiz, Nezih Hoca zaten var, daha önce benimle çalışmış Utku Hoca da var. Burak Hoca görevini bıraktı." ifadelerini kullandı.

BÜLENT KORKMAZ İMZALADI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası